Dumlupınar Üniversitesi Altyapı İnşaatı

1996 yılında altyapı çalışmalarına başladığımız Kütahya Dumlupınar Üniversitesi; fikir ve tasarım itibari ile sürdürülebilir bir proje niteliğindedir.

Giderek büyüyen ve gelişen ülkemizde, gelecek nesillere ışık tutacak kalıcı bir eser haline getirilme çabaları özveriyle devam etmektedir. Kabul görmüş kalite ve standartlar çerçevesinde kampüs içerisindeki tüm enerji nakil hatları ve data hatları yer altına alınarak kilometrelerce uzunlukta 2.5 x 2.5 büyüklüğünde galeri imalatı gerçekleştirilmiştir.

Karayolları standartlarında yol yapım işlerine ait sanat yapıları, toprak işleri, tünel tipi drenaj hatları, yağmursuyu kanalları, menfez imalatları ve kampüse ait tüm yolların asfalt imalatları gerçekleştirilmiştir.

Elektronik kontrol sistemi ile işletimi sağlanabilen kampüse ayrıcalıklı bir görsellik katan ana meydan havuzlarının imalatları, bunun yanı sıra kampüsün tüm aydınlatma sistemi ve çevre düzenlemesi de altyapı çalışmalarımız kapsamında hayata geçirilmiştir.

Merkez kampüs içerisinde bulunan iki adet göletten büyük olan göletin çevre düzenlemesi ve tahliye sistemi, küçük olan göletin ise tüm imalatları titizlikle tamamlanmıştır.